HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Hakkımızda

Ana ve ilk binada (Havuzlu Asmazlar Konağı), girişte sağda, geleneksel odalar bölümü yer alıyor. Buradaki iki katta, ortadaki sofaya açılan geniş hacimli klimalı odalar, tamamen yine geleneksel yaşam dekoru ile düzenlendi. Girişte soldaki geniş bölümde ise, içindeki eşsiz havuzu ile büyük salon konuklarını bekliyor. Havuz başında pirinç tepsiler üzerinde yapılacak sabah kahvaltısı, içilecek bir akşam çayı ya da kahve, konukları apayrı dünyalara götürüyor.


Adeta cennetten bir köşe olan havuzlu salon ve tas havuzu dolduran su ile onun aslan ağzı musluğundan devamlı akan çağıltısı ruhlara serin bir sükûnet ve iç rahatlığı veriyor. Bununla bırakmıyor, gönülleri kanatlandırıp, konukları, sessizliğin çınladıgı, tarihin enginliklerine dogru uçuruyor. Fırdolayı pencerelerinden ve üstüne çiçekler işlenmiş patiska perdelerinden süzülen gündüz ışığı, dışarıdaki yeşil dünyanin bütün aydınlığını dantel-dantel içeriye serpiyor. Sedirlerin önlerine yerleştirilmiş ve pırıl-pırıl ovulup parlatılmiş siniler üstüne dizili fağfur kâseler, pirinç samdanlar ve geceleri onların mum ışıkları, mercanlar gibi ışıldayarak, burada, bir benzeri başka hiçbir yerde bulunmayan , bize ait bir masal görüntüsü sunuyor.


Binanin arka bahçeye açilan mahzen kati, büyük ocağı ile geniş bir lokanta. Önündeki teras ise yaz günlerinde 300 kişiye yemek servisi yapılabilecek konumda.


Geleneksel döşeli konak odalarında, Safranbolu'nun bütün sükûnetini, tadını ve zevkini yaşamak mümkün. Ahsap zeminindeki kiliminden, raflarındaki bakırlarına kadar, burada her şey özgün. Pencere önlerini dolasan sedir, pirinç karyola ile bir bütünlük oluşturuyor.


Ikinci bölüm, ilk ve ana bahçe kapısından girişte, geniş bahçenin sağ ucunda yer alan güzel ve tarihi bina: (Asmazlar Konağı). 1999 baharında eklenen bu bölümde, hem odalar ana binanın bütün kişiligine ve karakteristik özelliğine sahip, hem de ortadaki sofalardan kazanılarak meydana getirilen banyolar çok ferah ve konforlu.


Zincirin üçüncü halkası, yolun diger tarafındaki küçük ve sevimli bina olan "Küçük Konak". Konaklama kapasitesini artırıcı amaç dogrultusunda, Havuzlu Asmazlar Konağı'ndan kopmadan, aynı zevkin tadılabileceği bir mekân.

Değerli konuklarımız, Sizleri eviniz konforunda ağırlamayı amaç edinmiş olan Havuzlu Asmazlar Konağı'na hoşgeldiniz. Konaklama süreniz boyunca personelimiz size en kaliteli hizmeti sunmanın çabası içerisinde olacaktır.

Havuzlu Asmazlar ailesi olarak, siz misafirlerimize en iyi konforu sunabilmek için alışılmışın dışında uygulamalarla fark yaratabileceğimiz kanısındayız. Sizlerle aynı evin içinde yaşayan aile bireyleri olmalıyız diye düşündük.

Sizleri bu ailede aile reisi konumuna getirdik. Karşılamadan başlayarak, odalarımızdaki ikram tepsimiz, mini bar uygulamamız, kahvaltıdaki mini sürprizlerimiz ayrıca insan sağlığını hedefleyen halı, yatak ve tekstil seçimimiz ve tamamen güler yüzlü personelimizle farkımızı hissettirmek istiyoruz.

Konağımızdaki tüm farklılıkları anlatan, adınıza yazılmış mektup, check-in işlemi esnasında size iletilecektir.

Amacımız sizi Safranbolu'daki Eviniz'de hissettirmek ve bu izlenimle uğurlamaktır.

Hizmet Kalitemizi yükseltmek için sizden alacağımız öneriler mutluluğumuz olacaktır...